fbpx
  • Fixtures & Results

Grade 13 Tournament Players List

Please find below the various teams and players associated to the upcoming Canterbury Dragons Grade 13 Tournament.

Tier 1 Pool A:

Tier/Pool Team Name  Shirt No. First Name Surname
T1PA Halswell United – Hawks 1 Yarek Kurochkin
2 Jackson Gately
3 Stanekzai Baura
4 Matthew Randall
5 Cadell Durdin
6 Sami Bou Imad
7 Tane Bratton
8 Hugo Feng
9 George Williams
10 Ahmad Qalandari
12 Ryan Beckingsale
13 Oliver Blake
14 Sharukh Akbari
15 Noah Cunnigham
17 Mehdi Shafahi
T1PA Nomads Utd 13 TC 1 Sebastian WONG
2 Luke FLETCHER
3 Finn BATTEN
4 Oli DOCHERTY
5 Isaac SMITS
6 Archie BALLAGH
7 Cory WILSON
8 Josh SEATON
9 Matias BALTAR
10 Aidan SANDYS
11 Flynn HOLDEM
12 Cameron GEORGE
13 Beilal MASOOMI
14 Zack KILLICK
15 Arman MASOOMI
22 Harrison SHORT
T1PA Ferrymead Bays 13As GK Reuben Croft
2 Torbin Clements
3 Stanley Johnston
4 Tayne Leftly
5 Joel Barrie
6 Oliver Hastie
7 Riley Bimler
8 Tomas Wink
9 Isaac Wood
11 Joshua Nicolson
12 Henry Rumball
13 Levin Koburg
14 Mason Whitta
15 Niko Docking
16 William Martin
T1PA Waimak 13th CUDL 1  (GK) Jesse Jones
2 Lucas Reid
3 Sam Woolhouse
4 George Deedman
5 Campbell George
6 Archie Leggett
7 Elliot Hallmark
8 Cameron Lang
9 Kasper Marson
10 Seb De Bono
11 Naoki Takao
12 Hunter Hartel
13 Lukas McDonald
14 Sean Cresswell
15 Toby Gutsell
16 Michael Chinula
T1PA SASFC 1 Gabriel Wallace
2 Aogan Clark
3 Arlo Bean
4 Ben Pearson
5 Cameron Lamb
6 Felix Nielsen
7 Finn Woodhouse
8 Isaac Saywell Barbosa
9 Joel Billington
10 Max Burford
11 Max McNulty
12 Riley Sapstead
13 Tristan Selvam-Lyne
14 William Mackay

 

Tier 1 Pool B:

Tier/Pool Team Name  Shirt No. First Name Surname
T1PB Nomads Utd 13A 1 Samuel Liken
4 Alfie Bell
5 Oliver Henwood
6 Caleb Duffy
8 Matthew Keats
9 Jayden Potts
10 Ryan Golby
11 Connor Frew
12 William Brown
12 Mahdi Hassanzada
13 Callum Moore
13 Isaiah Fortune
15 Jesse Milne
15 Jonti Meyer-Cooke
18 Grayson Poudyel
18 Elijah van der Horst
T1PB FC Twenty11 Red TBC Andrew SAWYER
TBC Archie DONALD
TBC Bentley PHAN
TBC Hamish LINDSAY
TBC Jesse GILES
TBC John LEE
TBC Jordyn MAIR-BURKE
TBC Karl MOLLER
TBC Millie HAYES
TBC Nekka BOON
TBC Miguel MORALES
TBC Olivia PAUL
TBC Saul CLARK
TBC Will MORGAN
T1PB Selwyn United FC TBC Fergus Barnett
TBC Sena Benseman
TBC Moses Burkitt
TBC Bruce Chen
TBC Joshua Choi
TBC Cameron Cotton
TBC Caleb Dann
TBC Caden Goodmanson
TBC Reuben Greene
TBC Ryan Hay
TBC Yuto Jinno
TBC Jack Jones
TBC Joshua Maxwell
TBC Otis Meyers
TBC James O’Hagan
TBC Finn Smith
TBC Ben Thomas
T1PB Christchurch United U13 GK (18) Henry  Murfitt
3 Lewis Carswell
19 Jakaya  Anink
20 Ciaran  Barrett
21 Harrison  Brindley
22 Baxter  Coughlan
23 Nikau  Davies
24 Denver  Donaldson
25 Draved  Henry
27 Yathindra  Kulathunga
28 Noah  Liu
29 Ezekiel  Nakaroti
30 Benjamin  Pienaar
31 Mark  Reidie
32 Jasper  Robinson
33 Eban  Van Wyk
T1PB CTFC 13 Academy 1 Henry Lovegrove
2 Ashwin Thomas
3 Joshua Bligh
4 Santiago Monasterio
5 Noah Higginson
6 Lachlan Timlin
7 Lucas Gould
8 Fergus West
9 Toby Jenkins
11 Thomas Hall
12 Callum Niles-Thomson
13 Mitchell Cozzone
14 Hugo Knowler
17 James Kelly
20 Lewis Taylor
T1PB Coastal Spirit 13’s GK Max Haines
2 Angus Booth
3 Jack Dungey
4 Ryan Williams
5 Brooklyn O’Connell
6 Jordan Anngow
7 Josh Litt
8 Thomas Coggan
9 Corbyn McLurg
10 Jordan Sim
11 George Croton
12 Amber De Wit
14 Finn Sands
15 Finlay Sharpe
18 Noah Cole

 

Tier 2:

Tier 2 Medbury First XI TBC Olli Aitken
TBC James Floyd
TBC Ethan Griffin
TBC Max Uren
TBC Ewan Whiteside
TBC Alexey Bazhak
TBC Tasman Daly
TBC Max Dillon-Roberts
TBC Louis Fogarty
TBC Luca Hawkesby
TBC Ollie Young
TBC James Saunders
Tier 2 Halswell United – Hawks 1 Yarek Kurochkin
2 Jackson Gately
3 Stanekzai Baura
4 Matthew Randall
5 Cadell Durdin
6 Sami Bou Imad
7 Tane Bratton
8 Hugo Feng
9 George Williams
10 Ahmad Qalandari
12 Ryan Beckingsale
13 Oliver Blake
14 Sharukh Akbari
15 Noah Cunnigham
17 Mehdi Shafahi
Tier 2 Halswell United – Force 1 Joshua Stuthridge
2 Alex Wilton
3 Jack Wells
4 Patrick Ross
5 Cameron Gilmore
6 Jaxson Moynihan
7 Jayden Scott
8 Barnaby Phillips
9 Drew Walker
11 Sergi Daura
12 Max O’Connell
13 Samuel Middlemiss
14 Jacob Moore
15 Noah Ham
Tier 2 CTFC 13 Blue Keeper Tora Shin
2 Caleb Thorburn
3 Charlie Edwards
4 Sam Johns
5 Tarran Pugh
7 Spencer Pearson
8 Keanu Knapp
9 Ryan de Bruins
10 Liam Harrison
11 Mitchell Williams
12 Ethan Harrison
13 Nate Vossler
14 Zana Qazi
15 Timon Hornell
Tier 2 Waimak United 13th Red TBC Jack McDonald
TBC Ashton Forbes
TBC Josh Dunnett
TBC Ben Crosby
TBC Oliver Blair
TBC Riley Helps
TBC Greg Bain
TBC Jamie Prickett
TBC Bede Bennie-Steele
TBC Jonty Cawood
TBC Connor Scott
TBC Mark Ferguson
TBC Dylan Dunnett
Tier 2 Western 13th Grade 1 OLIVER EVERLEIGH
2 JIREH PEASON
3 BRAYDEN KELLY
5 RONAN O’BRIEN
6 JULIAN LOWRY
7 TRENT ANDREW
8 CONNOR BATEY
9 JACOB BROOKS
10 CONNOR SMITH
11 PIERCE HOOPER
12 BEN LE ROUX
15 JOEL MCKAY
16 DANIEL MILICICH
17 KAI PETERS
19 ZANE ROBERTS